Przejdź do treści

Materiały od pobrania
ziny, grafiki, wzory wlep i inne przydatne pliki


Ziny? Ulotki edukacyjne o aborcji? Grafiki do druku na plakaty i wlepy? A może ilustracje do postów? Wszystko znajdziesz tutaj!

Ilustracja Oli Jasionowskiej przedstawiająca sylwetkę kobiety trzymanej za ramię.
art. Ola Jasionowska

Ziny i publikacje

 • Zin: Potrzebujesz aborcji? Nie jesteś sama!

  Zin z najważniejszymi informacjami o aborcji, które możesz znaleść na naszej stronie. Dzięki niemu poznasz odpowiedzi na większość często zadawanych pytań.

  Publikację, razem z ADT, współtworzyły: Kobiety w Sieci, Women Help Women, Ciocia Basia i Abortion Network Amsterdam. Poradnik jest napisany prostym, zrozumiałym językiem, przyjaznym w odbiorze. Został oparty na doświadczeniach wyżej wymienionych grup oraz na wynikach badań i rzetelnej wiedzy medycznej. Zawiera m.in. wskazówki o tym, jak przygotować się do własnej aborcji farmakologicznej oraz informacje, jak wspierać inne osoby, które potrzebują aborcji lub właśnie przez nią przechodzą.

  Pobierz PDF

 • Zin: Aborcja bez stygmy

  Poradnik został przygotowany dla mediów jednak zawarte w nim rady mogą posłużyć wszystkim, którzy chcą mówić i pisać o aborcji rzetelnie, profesjonalnie i unikając przy tym stygmatyzującego języka.

  Pobierz PDF

 • Zin: Aborcja bez barier

  Z inicjatywy „Pełnoprawnej” czyli Katarzyny Bierzanowskiej oraz Agnieszki Wołowicz i Magdaleny Kocejko powstał ważny raport o dostępności aborcji dla kobiet z niepełnosprawnościami.

  Motywacją do badań i powstania raportu był brak głosu kobiet z niepełnosprawnościami w debacie nad prawem do bezpiecznej i legalnej aborcji w Polsce.

  Pobierz PDF

  Pobierz PDF (tekst łatwy do czytania)

 • Zin: Samopomoc i DIY

  Tekst kolektywu Dzień Po dotyczący antykoncepcji awaryjnej jednak zawarte w nim rady mogą posłużyć wszystkim, którzy chcą mówić i pisać o aborcji rzetelnie, profesjonalnie i unikając przy tym stygmatyzującego języka.

  Pobierz PDF

 • Zin: Dlaczego nie odeszła wcześniej?

  Tekst dla mediów piszących o przemocy domowej

  Pobierz PDF

Grafiki, projekty wlep i plakaty do pobrania