Przejdź do treści

Materiały od pobrania
ziny, dokumenty, grafiki, plakaty, wzory wlep itp.


Szukasz ciekawych zinów dla siebie i znajomych? A może potrzebujesz ulotki edukacyjnej o aborcji? Chcesz opublikować posty grafikami promującymi aborcję, wydrukować piękne plakaty albo czadowe wlepy?

Na tej stronie zbieramy wszystkie materiały które możesz chcieć wydrukować albo w inny sposób podzielić się nimi ze światem.

Ilustracja Oli Jasionowskiej przedstawiająca sylwetkę kobiety trzymanej za ramię.
art. Ola Jasionowska

Ziny i publikacje

 • Wytyczne: rekomendacje aborcyjne PTZSiR

  Dokument Polskiego Towarzystwa Zdrowia Seksualnego i Reprodukcyjnego w fachowy i wyczerpujący sposób opisuje praktyki aborcyjne nie tylko ze strony medycznej, ale również w kontekście prawnym i systemowym. Zespół autorski wyraźnie podkreśla konieczność dekryminalizacji aborcji i innych zmian systemowych potrzebnych do zapewnienia Polkom dostępu do bezpiecznej opieki okołoaborcyjnej.

  Rekomendacje są efektem wielomiesięcznej współpracy ekspertek, ekspertów, lekarzy, prawniczek i działaczek organizacji pro-kobiecych.

  Pobierz PDF jednostronnicowy skrót Pobierz PDF pełna wersja wytycznych

 • Zin: Potrzebujesz aborcji? Nie jesteś sama!

  Zin z najważniejszymi informacjami o aborcji, które możesz znaleść na naszej stronie. Dzięki niemu poznasz odpowiedzi na większość często zadawanych pytań.

  Publikację, razem z ADT, współtworzyły: Kobiety w Sieci, Women Help Women, Ciocia Basia i Abortion Network Amsterdam. Poradnik jest napisany prostym, zrozumiałym językiem, przyjaznym w odbiorze. Został oparty na doświadczeniach wyżej wymienionych grup oraz na wynikach badań i rzetelnej wiedzy medycznej. Zawiera m.in. wskazówki o tym, jak przygotować się do własnej aborcji farmakologicznej oraz informacje, jak wspierać inne osoby, które potrzebują aborcji lub właśnie przez nią przechodzą.

  Pobierz PDF

 • Zin: Aborcja bez stygmy

  Poradnik został przygotowany dla mediów jednak zawarte w nim rady mogą posłużyć wszystkim, którzy chcą mówić i pisać o aborcji rzetelnie, profesjonalnie i unikając przy tym stygmatyzującego języka.

  Pobierz PDF

 • Zin: Aborcja bez barier

  Z inicjatywy „Pełnoprawnej” czyli Katarzyny Bierzanowskiej oraz Agnieszki Wołowicz i Magdaleny Kocejko powstał ważny raport o dostępności aborcji dla kobiet z niepełnosprawnościami.

  Motywacją do badań i powstania raportu był brak głosu kobiet z niepełnosprawnościami w debacie nad prawem do bezpiecznej i legalnej aborcji w Polsce.

  Pobierz PDF Pobierz PDF tekst łatwy do czytania

 • Zin: Samopomoc i DIY

  Tekst kolektywu Dzień Po dotyczący antykoncepcji awaryjnej jednak zawarte w nim rady mogą posłużyć wszystkim, którzy chcą mówić i pisać o aborcji rzetelnie, profesjonalnie i unikając przy tym stygmatyzującego języka.

  Pobierz PDF

 • Zin: Dlaczego nie odeszła wcześniej?

  Tekst dla mediów piszących o przemocy domowej

  Pobierz PDF

Grafiki, projekty wlep i plakaty do pobrania