Przejdź do treści

Kontakt z ADT


Czasem suche informacje to za mało i potrzebujesz upewnić się czy wszystko jest w porządku. Albo chcesz zadać jedno z tych pytań, o których nigdy nie pomyślałyśmy. I to jest totalnie ok!

Mamy parę adresów mailowych, pisząc do nas wybierz tylko jeden z nich.

Jeśli coś leży poza naszą specjalizacją, to podamy ci kontakty do innych grup, które mogą odpowiedzieć na twoje potrzeby.

Natalia Broniarczyk, Kinga Jelińska i Justyna Wydrzyńska trzymają telefon w ręku uśmiechając się w Twoją stronę.

Wsparcie w aborcji

Wspieramy wszystkie osoby potrzebujące aborcji - niezależnie od pochodzenia, wieku, dochodu, poglądów itd. Skontaktujesz się z nami:

Potrzebujesz informacji?

Wszystkie informacje niezbędne do zrobienia aborcji znajdziesz na naszej stronie, a w 99% wystarczy ci nawet nasze krótkie FAQ (często zadawane pytania).

Nasze zasady

Aborcja jest ok.

Nie musisz się tłumaczyć, bać oceny, czy do czegokolwiek zmuszać. Jesteśmy tu dla ciebie.

Twoje ciało - twój wybór.

Zastanawiasz się, co zrobić z niechcianą ciążą? Decyzja należy do ciebie i do nikogo innego.

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Możesz liczyć na nasze wsparcie merytoryczne i konsultacje. Pomożemy ci tak, żebyś przez aborcję mogła przejść w pełni świadoma i bezpieczna.

Kimkolwiek jesteś i jakakolwiek jest twoja sytuacja (oraz powód dla którego chcesz przerwać ciążę), możesz liczyć z naszej strony na brak oceny, brak moralizowania, a jedynie na naszą sprawną pomoc, szacunek, solidarność i wsparcie.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pokrycie kosztów aborcji, w niektórych sytuacjach możesz liczyć na ich częściowe lub całkowite pokrycie przez organizacje aborcyjne, które rekomendujemy.

Zanim napiszesz, czy wiesz że...

 • Aborcja jest bezpieczna


  Przez pierwsze 12 tygodni ciąży WHO rekomenduje aborcję farmakologiczną - jest to nieinwazyjna metoda, którą możesz zrobić sama w domu.

  aborcja tabletkami

 • Polecamy WHW


  Jedynym rekomendowanym przez ADT źródłem tabletek do samodzielnej aborcji jest Women Help Women czyli w skrócie WHW.

  womenhelp.org/pl/

 • Aborcja nie tylko do 12. tygodnia


  Zdążysz przerwać niechcianą ciążę. Aborcję możesz zrobić tabletkami również w drugim trymestrze. A zabieg aborcji chirurgicznej możesz zrobić za granicą do 24 tygodnia ciąży lub później (jeśli zagraża ona twojemu zdrowiu).

  aborcja w 2 trymestrze

 • W zaawansowanej ciąży


  Jeśli jesteś w bardzo zaawansowanej (lub obarczonej powikłaniami) ciąży, nadal możesz zrobić aborcję. Powinnaś napisać do Aborcji Bez Granic, która organizuje wyjazdy do zagranicznych klinik aborcyjnych. Wcześniej zapoznaj się naszymi materiałami:

  aborcja za granicą

Nasze pozostałe adresy

 • Do prawniczek

  Jeśli twoje pytania dotyczą prawa, albo jeśli w związku z przerwaniem ciąży, ty lub bliska ci osoba potrzebujecie pomocy prawnej, skonsultuj się z działającymi z nami prawniczkami:

  [email protected]

 • Dla mediów

  Prasę i inne media (polskie i zagraniczne) prosimy o kontakt pod dedykowanym do tego adresem mailowym (eng. Media contact for interviews and press materials at):

  [email protected]

 • Pomoc techniczna

  Jeśli na stronie coś nie działa tak jak powinno, masz trudności z jej obsługą lub pojawia się na niej uciążliwy błąd, napis do naszej pomocy technicznej:

  [email protected]

 • W sprawach ogólnych

  Jeśli twoja sprawa dotyczy różnych tematów i ciężko ci wybrać jeden adres, zamiast pisać na wszystkie, napisz na nasz ogólny adres:

  [email protected]

Pytania techniczne

Co się stało z domeną aborcyjnydreamteam.pl?

Domena aborcyjnydreamteam.pl działa, jednak od niedawna przekierowuje na krótszą domenę: adt.pl.

Zdecydowałyśmy się na to by ułatwić wam dostęp: nazwa aborcyjnydreamteam jest długa i łatwo zrobić w niej literówkę, szczególnie jeśli ktoś nie zna angielskiego. Dlatego przeniosłyśmy się na adt.pl - łatwe do zapamiętania, zapisania, a przy jedynie 3 literkach stosunkowo ciężko o pomyłkę.

Napisałam do was mail. Kto i jak przetwarza moje dane?

Działaczki ADT. Ponadto wiemy tylko tyle, ile sama nam o sobie powiesz, twoje dane przechowujemy na zaszyfrowanych serwerach i usuwamy je, gdy tylko nas o to poprosisz. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

Czy ADT zapewnia anonimowość i prywatność?

Tak. Z naszej strony robimy wszystko, by zaoferować ci bezpieczeństwo i dostosowujemy nasze rozwiązania do twoich potrzeb i komfortu. Od 2023 rozpoczęłyśmy wprowadzanie kompleksowych rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie zapewnić ci bezpieczeństwo w sieci. Oto część z nich:

 1. Nasza strona nie śledzi i nie przechowuje twoich danych. Zrezygnowałyśmy z popularnych narzędzi analitycznych, które pozwoliłyby na zidentyfikowanie twojej tożsamości na rzecz takich, które szanują twoją prywatność i anonimowość 1.
 2. Nasza komunikacja mailowa przechowywana jest na szyfrowanym serwerze pocztowym i nikt oprócz nas nie ma do niej dostępu 2.
 3. Ponadto nasz nowy mail wspiera klucze PGP, które szyfrują treść wysyłanych przez ciebie wiadomości i uniemożliwają ich odczytanie komukolwiek niepożądanemu. Natywne wsparcie kluczy PGP oferuje m.in. Protonmail jednak klucze PGP możesz zintegrować z każdą usługą pocztową za pomocą Mailvelope.

Pamiętaj jednak, że również ty możesz podjąć działania, które zabezpieczą twój komputer lub telefon, przed wirusami, programami śledzącymi i innymi zagrożeniami, które naruszają twoją prywatność w internecie.

Które z moich danych podlegają szczególnej ochronie?

Zależy nam na twoim bezpieczeństwie i komforcie. Chcemy byś ciążę mogła przerwać świadomie, bez lęków i na swoich zasadach.

Wierzymy, że mówienie głośno o swojej aborcji ma wielką moc i jest super, ale wtedy, gdy jest to twoja świadoma decyzja i czujesz się na to gotowa. Dlatego staramy się by zmininalizować ryzyko wycieku danych związanych z twoją tożsamością.

 • Bezpieczna jest cała twoja aktywność na stronie adt.pl. Na jej podstawie nawet my nie jesteśmy w stanie określić twojej tożsamości.
 • Bezpieczna jest treść wysyłanych do nas wiadomości email. Jeśli zastosujesz dodatkowo klucze PGP będzie ona również bezpieczna po twojej stronie.
 • Tym co może wyciec (i dotyczy to każdej strony w internecie, którą odwiedzasz - od Google po Wikipedię), to adres IP z którego wysyłasz do nas maila - jednak możesz łatwo zabezpieczyć się przed tym ryzykiem poprzez usługi typu VPN 3 lub korzystanie z naszej strony w sieci TOR4.

Adres IP nie ujawnia treści wysyłanych przez ciebie wiadomości ale teoretycznie może posłużyć do ustalenia, czy się z nami kontaktowałaś. Dostęp do takich danych ma jednak jedynie twój dostawca internetu (np. Orange).

Czym jest klucz PGP?

Klucz PGP to popularne narzędzie szyfrujące komunikację email. Jest ono domyślnie włączone tylko u nielicznych dostawców poczty, jednak może zostać dodane do każdej skrzynki pocztowej (np. do gmaila) za pomocą wtyczki o nazwie Mailvelope.

Dzięki PGP to co piszesz w wiadomości będzie możliwe do odczytania tylko dla Ciebie oraz osoby, do której wysyłasz mail. Wiadomości email bez kluczy PGP nie są szyfrowane - przez to z ich treścią, w teorii, może zapoznać się swobodnie twój dostawca internetu czy poczty email.


 1. Korzystamy z szanujących prywatność narzędzi od Plausible

 2. Protonmail oferuje nie tylko E2EE ale również zapewnia "zero-access encryption" - to znaczy, że nawet Protonmail nie może odczytać treści naszych maili. 

 3. Na stronie Privacy Guides znajdziesz precyzyjny opis usług VPN w języku angielskim. 

 4. Privecy Guides również opisuje szczegółowo działanie sieci TOR