Lekarki ProAbo


Na profilu Lekarek ProAbo znajdziesz informacje o wpływie aborcji na organizm. Medyczki rozprawiają się z mitami na temat aborcji, związanymi ze zdrowiem. Znajdziesz tam też porady dla innych medyków i medyczek na temat wsparcia pacjentek.

Lekarki ProAbo to grupa lekarek aborcjonistek, które bez stygmy udostępniają informacje o przerwaniu ciąży. Na swoim profilu piszą o zabiegu aborcji z medycznego punktu widzenia, zgodnie z wytycznymi WHO oraz edukują bez zbędnego owijania w bawełnę.

Jednym z celi istnienia grupy jest widoczność lekarek, które opowiadają się za legalna aborcją.

Aborcja to świadczenie medyczne, do którego dostęp nigdy nie powinien podlegać dyskusji czy ocenie. Jako ginekolożka in spe stoję przede wszystkim po stronie pacjentek a za mój obowiązek i przywilej uważam towarzyszenie im w ich drodze, bez względu na to jaka by ona była.

Edukacja seksualna, antykoncepcja, dostęp do bezpiecznej aborcji to prawa człowieka i obywatela.

pisze lek. Anna Zarazińska

Lekarki na swoim instagramie poruszają temat aborcji z perspektywy medyczek. Piszą o profilaktyce konfliktu serologicznego w aborcji, o wpływie aborcji na płodność, o leczeniu przeciwbólowym podczas aborcji. Medycy i medyczki mogą tam znaleźć informacje o tym, jak wspierać pacjentki podczas aborcji.

Na swoim profilu mają również udostępnione linki do wiarygodnych źródeł na temat aborcji, a w swoich tekstach powołują się na artykuły naukowe.

@lekarkiproabo