Prawniczki ProAbo


Prawniczki ProAbo rozwiewają wątplwiości dotyczące zagrożeń prawnych dotyczących zrobienia aborcji w Polsce (przerwanie własnej ciąży jest legalne!) oraz edukują na temat przestrzegania praw człowieka i praw reprodukcyjnych w Polsce. Napisz do nich, jeżeli szukasz pomocy prawnej.

Grupa ekspertek wyspecjalizowanych w dziedzinach prawa takich jak prawo medyczne, cywilne, karne czy prawa człowieka. W związku z obszernym zakresem działań każdej z prawniczek, cała grupa patrzy na aborcję z wielu różnych perspektyw prawa.

Specjalistki otwarcie opowiadją się za koniecznością zapewnienia powszechnego dostępu do świadczeń zdrowotnych z zakresu ochrony zdrowia reprodukcyjnego. Skupiają się na dostępie do bezpiecznych metod aborcji oraz antykoncepcji, gdyż są to obszary prawa, które w Polsce nie są należycie chronione.

Działalność prawniczek w ramach kolektywu to przede wszystkim udostępnianie sprawdzonych informacji na temat aspektów prawnych realizowania praw reprodukcyjnych, zwłaszcza prawa do aborcji.

prawniczkiproabo.pl