Przejdź do treści

Po prostu czuje, że odżyłam.

Ola

Każda kobieta powinna robić to co uważa za słuszne - dlatego nie oceniajmy się.

Chce opisać wam moja historie. Gdy spóźniał mi się okres postanowiłam zrobić test, wyszły dwie kreski. Pierwsze co to płacz i załamanie jak do tego mogło dojść mimo antykoncepcji? Dopiero co skończyłam wychowywać dziecko a tu wpadka! Nie wyobrażałam sobie tego! Nie chciałam znów siedzieć w domu w pieluchach przez co najmniej 23 lata, chciałam w końcu wrócić do pracy, do ludzi, chciałam po prostu odżyć po 3 latach siedzenia w domu z dzieckiem.

Udało mi się pozyskać tabletki z fundacji pomagającej kobietom, na początku wielki strach,bałam się jak zareaguje mój organizm i moje ciało. Najgorsze były dwie godzinki, później już było „z górki”. Ogólnie nie było źle. Na pewno poród jest o wiele gorszy, bardziej bolesny i bardziej drastyczny niż aborcja farmakologiczna!

Dziś minęło kilka miesięcy od tego zdarzenia i powiem tak TO BYŁA NAJLEPSZA DECYZJA JAKA MOGŁAM PODJĄĆ, aktualnie moje pierwsze dziecko poszło do przedszkola w którym super się odnajduje, ja wróciłam do pracy, rozwijam swoją karierę i swoje pasje! Częściej wychodzę ze znajomymi. Po prostu czuje, że odżyłam. I jak teraz pomyśle ze miałabym znów siedzieć w ciąży, rodzić i babrać się w pieluchach robi mi się słabo, na pewno bardzo źle by to się odbiło na moim zdrowiu psychicznym. Może kiedyś zapragnę mieć jeszcze jedno dziecko, ale jak na razie, to nie planuje tego.

Uważam, że każda kobieta powinna robić to co uważa za słuszne, dlatego nie oceniajmy się, każda z nas jest inna i każda pragnie w życiu czegoś innego. Dlatego my kobiety wspierajmy się nawzajem na każdym kroku. Amen