Przejdź do treści

Miałam aborcję
wasze doświadczenia po przerwaniu ciąży


Wiele z nas ukrywa swoje aborcje przed resztą świata. Niewielu osobom mówimy o tym, że przerwałyśmy ciążę - ale nie musi tak być. Praktyka coming outu, czyli mówienia o swojej aborcji, to międzynarodowy fenomen dzięki któremu walczymy z aborcyjną stygmą.

Zebrane na tej stronie historie o aborcji pochodzą bezpośrednio od Was. Dzięki nim poznacie aborcję z wielu różnych perspektyw, bez zbędnego moralizowania, opowiedziane z pierwszej ręki.

Dziewczyna z banerem o treści - aborcyjny coming out - szykuje się do opowiedzenia do swojej aborcji, jest pogodna chociaż widać po niej tremę.

Ostatnio dodane historie

W aborcji pomógł mi lekarz z Niemiec

Monia, lat: 37

Bądź z siebie dumna nie ważne dlaczego podjęłaś taką decyzję

Jestem mamą trójki dzieci. Po trzecim dziecku dokładnie rok i dwa miesiące spóźniał mi się okres. Zrobiłam 3 testy, wyszły pozytywne.

Mam już jedno dziecko

Vixa, lat: 21

Wasze brzuchy, wasza sprawa!!!

Nawet nie wiem od czego zacząć ja podjęłam się aborcji ponieważ już mam jedno dziecko.

To nie był moment na kolejne dziecko

Zosia, lat: 30

Jeśli jesteście pewne swojej decyzji zróbcie to!

Jeszcze parę lat temu nie pomyślałabym, że znajdę się w takiej sytuacji, jednak życie lubi robić nam niespodzianki niestety nie zawsze te miłe.

Mój partner próbował popełnić samobójstwo

Karolina, lat: 31

Walczcie o siebie.

Miałam aborcję 2 lata temu.

Pokochałam mężczyznę, który miał problemy... Cierpiał na depresję. W październiku próbował popełnić samobójstwo, byłam przy tym i dzięki szybkiej reakcji przeżył. To strasznie odbiło się na mojej psychice. Ciągle się bałam.

Zapytałam go czy adoptuje moje dziecko...

Anna M, lat: 38

Dziewczyny, osoby, zawsze róbcie to co czujecie, że jest dla Was dobre. Nikt nie ma prawa zmuszać Was do trwania w stanie, który zagraża waszemu zdrowiu lub życiu, którego nie chcecie, przez który cierpicie. Nie musicie się poświęcać. Zabieg aborcji jest bezpieczny, trwa krótko i jeśli jest się pewną swojej decyzji, to się go nie żałuje i ma się udane życie na swoich zasadach. Pamiętajcie by nie wchodzić w związki z osobami, które nie będą Was wspierać, które, gdy będziecie w niechciane ciąży będą Was zmuszać do kontynuowania ciąży szantażując, że odejdą. Wspierający parter to skarb. Wiem z własnego doświadczenia.

Przerwałam swoją ciążę na początku 2010 roku.

Nie byłam gotowa by zostać matką

A, lat: 19

Jeśli pomyślałaś o aborcji czyli chcesz to zrobić.

Bardzo się bałam, ale wiedziałam, że nie jestem gotowa na to psychicznie by zostać matką.