Tytuł filmu dokumentalnego Nie jesteś sama - w tle bohaterki filmu - członkinie ADT na plaży w strojach kąpielowych w stylu Słonecznego Patrolu

"Nie jesteś sama" - film dokumentalny o aborcji

Może tego nie wiedziałyście ale przez ostatnie 5 lat towarzyszyła nam ekipa filmowa Karoliny Domagalskiej. Dokumentalistki nagrywały zarówno naszą pracę jak i życie prywatne. Z zebarnych przez nie materiałów powstał pierwszy film o aborcji w Polsce, który skupia się na pracy osób pomagających w aborcjach. To pierwszy polski film, który przedstawia aborcję taką jaką jest. Kamera towarzyszy nawet jednej z dziewczyn bezpośrednio przy jej aborcji.

To wszystko byście mogły zobaczyć jak to przerywanie ciąży wygląda w realu i przede wszystkim, że nie jesteście same i bezradne.

Kolaż na którym Izabela Leszczyna śpi z załoniętymi oczami. W tle po lewej działaczki aborcyjne, po prawej przeciwnicy aborcji na czele z byłym ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Ministerstwo zdrowia (znowu) pomija działaczki aborcyjne

Aborcja Bez Granic nie została zaproszona do prac nad zespołem ds. bezpieczeństwa kobiet. To skandal, że gdy przychodzi do aborcji, to nowe Ministerstwo Zdrowia coraz mniej chce odróżniać się od swoich poprzedników...

Czemu w zespole nie ma działaczek z ABG które robią najwięcej aborcji w Polsce i były przy polkach (i ni tylko) od lat gdy państwo nas całkowicie zawiodło?

Kaja Godek oraz zgłoszenia na wysłuchanie obywatelskie w sprawie aborcji.

Wysłuchanie w sprawie aborcji

Już 16 maja w Sejmie odbędzie się wysłuchanie obywatelskie w sprawie aborcji. Gdyby szansę do zabrania głosu miały osoby, które miały aborcje, a także te które się nią na codzień zajmują, wysłuchanie to było by rewelacyjne. Niestety, głos w sprawie aborcji znowu chcą zabrać przede wszystkim jej przeciwnicy w tym... Kaja Godek.

Jednak mamy na to sposób, ale wymaga on przede wszystkim od Ciebie szybkiego zadziałania.

Paragony z Polskim Długiem Aborcyjnym wystawionym przez Aborcję Bez Granic.

Aborcyjny Dług Polski

Przypominamy politykom, że aborcja dzieje się również w naszym kraju i każdego dnia - pomimo restrykcyjnego prawa - co najmniej 130 kobiet mieszkających w Polsce przerywa ciążę. Koszty tych aborcji ponoszą grupy pomagające w aborcjach, prywatni darczyńcy oraz państwa takie jak Francja, Belgia czy Holandia.

Na dzień 11 kwietnia, od 2006 roku, wydatki składające się na Polski Dług Aborcyjny wyniosły: 49 104 011 PLN (w tym 24 233 591 PLN za aborcje tabletkami i 24 870 420 PLN za aborcje chirurgiczne).

Ilustracja przedstawiająca uczestniczki debaty - Annę Marię Żukowską, Dr Annę Orawiec, prowadzącego Roberta Mazurka, Dr hab. Ewę Dmoch-Gajzlerską i Katarzynę Sójkę. Kobiety znajdują się w tle prowadzącego i mają zaciśnięte usta.

Nie tylko pasożyty - top 10 momentów z debaty o aborcji na kanale Zero

W zeszłym tygodniu, na Kanale Zero Krzysztofa Stanowskiego miała odbyć się debata o aborcji. Forma zakładała dyskusję pomiędzy osobami działającymi na rzecz aborcji (tzw. "pro-choice"), a przeciwniczkami dostępu do niej. W praktyce o aborcji prawie nie było mowy, a w internecie debata zasłynęła z tylko jednego momentu dzięki słowom o "płodach-pasożytach".

Donald Tusk w tle nowego postanowienia Prokuratorskiego ws. Joanny z Krakowa.

Po 100 dniach nowego rządu - nie aborcja - ale więcej prokuratury

"100 dni na pierwsze 100 konkretów" mówiła KO przed wyborami, a wśród nich... aborcja. Minęło 100 dni nowego rządu, jednak zamiast zmian w dostępie do aborcji, nowi "opozycyjni" politycy kontynuują działania swoich poprzedników. Parę dni temu nowe pismo z prokuratury otrzymała Joanna z Krakowa. I nie były to przeprosiny...

Karykatura Szymona Hołowni z aureolą i anielskimi skrzydłami.

Hołownia i 2050 pomysłów na uwalenie dostępu do aborcji w Polsce

Zdaje się, że nasz nowy Marszałek ma w swoim politycznym życiu tylko jeden cel: utrwalenie zakazu aborcji i uniemożliwienie jakichkolwiek pozytywnych zmian w jej temacie. Od skandalicznego projektu Polski 2050 (który cofa nas o ponad 30 lat), przez zamrażanie i odraczanie procedowania ustaw abocyjnych, po gorączkowe forsowanie swojego kuriozalnego pomysłu "referendum", Szymon Hołownia robi wszystko, by polki po prostu nie mogły zrobić aborcji.

Justyna Wydrzyńska odbierająca nagrodę ONZ, loga organizacji.

Justyna Wydrzyńska z nagrodami - bohaterka sesji ONZ ds. Kobiet

Z okazji międzynarodowego dnia kobiet w Nowym Jorku odbyła się Piąta Międzynarodowa Konferencja Prawnicza na temat Statusu Kobiet, której głównym organizatorem jest Komitet Narodów Zjednoczonych (ONZ) przy nowojorskiej Izbie Adwokackiej (New York City Bar Association).

Z tej okazji zaproszono Justynę Wydrzyńską - działaczkę ADT, ABG i założycielkę Kobiet w Sieci - do udziału w licznych wydarzeniach, panelach i w celu odebrania prestiżowej nagrody.

Portret Ministry Zdrowia Izabeli Leszczyny.

Nowe Ministerstwo zdrowia – nowe prawo aborcyjne?

Czy to koniec ery Niedzielskiego? Czy powrót do antyaborcyjnych rozwiązań z 1993 roku?

Mamy za sobą parę bardzo ciekawych tygodni, jeśli chodzi o wypowiedzi polityków na temat aborcji. Przedstawiono w sejmie projekt ustawy aborcyjnej KO, a na procedowanie wciąż oczekują dwa projekty Lewicy. 23 lutego Trzecia Droga przedstawiła także swój projekt, który zakłada podróż w czasie do 1993 roku. Jest to krytyczny moment w dziedzinie opieki okołoaborcyjnej, ponieważ zgodnie z obietnicą Donalda Tuska do dekryminalizacji aborcji zostało zaledwie kilka tygodni.

Wbrew pozorom jednak, polska scena polityczna nie składa się wyłącznie z Donalda Tuska i Szymona Hołowni – swoje stanowiska zajęły także inne podmioty. Ministerstwo zdrowia rozpoczęło prace nad poprawą dostępności i bezpieczeństwa aborcji – Izabela Leszczyna, nowa Ministra Zdrowia zapowiada zmiany.