Polscy lekarze brzebrani za błaznów za taśmą z napisem

"Niech boli i straszy" - rekomendacje PTGiP - dogłębna analiza i komentarz

Niespełna miesiąc temu, po konferencji Ministry Zdrowia Izabeli Leszczyny, można było się łudzić, że w końcu zmieni się przyszłość aborcji w Polsce, gdyż Ministra zadeklarowała działania przeciwko kontrowersyjnej klauzuli sumienia i ku poprawie dostępności aborcji. Niestety na każdy krok wprzód, konserwatywni lekarze próbują zrobić 2 kroki w tył. I tak się stało właśnie 20 lutego.

Kinga Jelińska przemawia na międzyanorodowej konferencji aborcyjnej w Bangkoku.

Międzynarodowa konferencja ekspertek aborcyjnych

Działaczki sieci Aborcja Bez Granic od paru dni biorą udział w konferencji aborcjonistek, lekarzy i ekspertek w zakresie przerywania ciąży z całego świata. Konferencja ma miejsce w Bangkoku - stolicy gorącej Tajlandii.

Chcemy podzielić się z wami wystąpieniem Kingi Jelińskiej - szefowej Women Help Women pt. Wszystkie oczy zwrócone na samoobsługę aborcyjną – jak polityka kontroli może wpłynąć na tę (radykalną) praktykę (eng. All Eyes On Self-Managed Abortion – How The Politics Of Control Can Affect This (Radical) Practice).

Donald Tusk otrzymujący od Andrzeja Dudy nominację na premiera.

Odliczamy dni do dekryminalizacji aborcji

Nowy premier obiecywał że zmiana prawa do aborcji odbędzie się w pierwszych 100 dniach jego rządów. Taka obietnica znalazła się w "100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów".

100 dni na dekryminalizację

Nowemu rządowi zostało

Nowy raport Aborcji Bez Granic za 2023 rok

Nowe informacje o aborcji w Polsce w trzecim roku po wyroku pseudo-TK (od 22 października 2022 do 22 października 2023), a w nich:

  • Ilość przeprowadzonych aborcji,
  • Formy udzielanego wsparcia,
  • Dane o wsparciu finansowym dla grup aborcyjnych,
  • Szczegółowe dane z Niemiec, Czech, Austrii, Holandii i Anglii
  • Informacje o kobietach w ciąży zagrażającej życiu
  • Historie kobiet które przeprowadziły aborcję
  • Komentarz powyborczy