Przejdź do treści

Oświadczenie w sprawie informacji o zarzutach wobec jednej z nas

Na tydzień po ujawnieniu śmierci Izy, prokuratura przekazała informacje telewizji rządowej – ujawnienie tego typu informacji odbieramy to jako próbę odwrócenia uwagi od tragedii, która spotkała Izę, formę opresji politycznej i próbę zastraszania osób potrzebujących aborcji, osób pomagających w aborcji. Niezły tajming?

Tak, chcemy to potwierdzić – jedna z nas usłyszała zarzuty. Jednak musimy również sprostować parę manipulacji opublikowanych przez TVP.info:

Sprostowania manipulacji TVP.info

1. Tabletki zamówisz z WHW - nie od Cioci Basi

Tabletki do aborcji zamawia się z Aborcja Polska – Women Help Women, a nie od Cioci Basi. Z całą miłością do Cioci, jednak rzecznika prokuratury wprowadza Was w błąd. Ciocia Basia pomaga osobom przerywającym aborcję w Niemieckich klinikach.

2. Osoby przerywające własne ciąże wcale nie łamią prawa!

Jeżeli posiadasz w domu środki aborcyjne na własny użytek to nie łamiesz prawa.

Jaki stosunek mamy do zarzutów prokuratury?

Pomagamy w aborcjach. Robimy to, bo to sprawiedliwe i potrzebne. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci i pomagamy w aborcjach przeprowadzanych w domu tabletkami oraz wspieramy osoby wyjeżdżające na zabieg do innego kraju. Uważamy, że każda osoba potrzebująca aborcji powinna mieć do niej dostęp – bez konieczności zadłużania się, bez wstydu i bez przepraszania. Wszystkich nas nie zamkniecie. Wszystkich nas nie zastraszycie.

Więcej sprawy na tym etapie nie będziemy komentować. Skupmy się na jutrzejszej demonstracji dla Izy. Ani jednej więcej.