Przejdź do treści

Spotkanie online o bezpiecznej aborcji

28 września na całym świecie aktywistki, działaczki, feministki gromadzą się, by wspólnie zaakcentować potrzebę i konieczność dostępu do bezpiecznej i darmowej aborcji.

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji jest samoobsługa aborcyjna, telemedycyna i aborcja w czasach pandemii koronawirusa.

Z tej okazji zapraszamy Was na kolejne spotkanie online z nami! Wejdź na facebooka Aborcyjnego Dream Teamu już 28 września o godz. 19:00.

Czemu potrzebne jest nam wszystkim to spotkanie?

Aborcja farmakologiczna (zwana inaczej domową czy medyczną) jest bezpieczną, łatwą i względnie tanią metodą przerywania ciąży. Mimo to, ciągle krąży wokół niej wiele mitów i nieprawdziwych informacji.

Te nieprawdziwe informacje często podają nawet lekarze i lekarki, którzy nie doedukowali się w temacie aborcji i nie zapoznali się z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Coraz więcej rzetelnych informacji można znaleźć w Internecie, ale jak oddzielić te prawdziwe od fałszywych? Ustawa z 1993 roku regulująca „dostęp” do aborcji te pytania mnoży:

Co jest legalne, a co nie? Kiedy mi coś grozi? Kogo mogę poprosić o pomoc? Czy mogę poprosić kogoś o pomoc? Skąd wziąć leki? Czy leki są bezpieczne? Czy leki do mnie dotrą? Jak długo będę krwawić? Co wziąć na ból i czy to będzie bardzo boleć? Kiedy po aborcji mogę zacząć uprawiać seks i kiedy wraca płodność? Co robić w razie komplikacji?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy 28 września podczas naszego spotkania online. Wiedza to moc, więc niech moc będzie z nami! Zapraszamy!