Przejdź do treści

Aborcyjny Dream Team rusza w wakacyjną trasę!

Aborcyjny Dream Team ma zaszczyt ogłosić swoją tegoroczną oficjalną trasę objazdową - Aborcyjny Patrol! Z zapakowanym po brzegi vanem pełnym aborcyjnych gadżetów, wyruszamy w podróż, aby dotrzeć do nadmorskich miejscowości i edukować na temat aborcji.

Czym jest Aborcyjny Patrol?

Aborcyjny Patrol to inicjatywa mająca na celu stworzenie punktu informacyjnego, w którym można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące aborcji. Jest to również okazja do spotkania z doświadczonymi działaczkami aborcyjnymi oraz wysłuchania "coming outów aborcyjnych", czyli opowieści odważnych kobiet, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z przerwaniem ciąży.

Jakie są nasze plany?

Podczas trasy objazdowej Aborcyjnego Patrolu będziemy rozstawiać się ze stoiskiem gadżetowym, pełnym zinów, wlepek, ulotek i innych przydatnych materiałów proaborcyjnych, które będziemy rozdawać wczasowiczkom.

Kiedy zaczynamy?

Rozpoczęcie przygody Aborcyjnego Patrolu odbędzie się w Warszawie 6 lipca podczas uroczystej konferencji.

Następnie ADT wyruszy w podróż, odwiedzając kolejno Gdynię, Sopot, Gdańsk, Krynicę Morską, Sztutowo oraz Stegnę. Każde miasto będzie miało okazję spotkać Aborcyjny Dream Team i wziąć udział w różnorodnych atrakcjach organizowanych w ramach trasy.

Jaki jest cel patrolu?

Aborcyjny Patrol to nie tylko inicjatywa informacyjna, ale również manifestacja solidarności z kobietami, które przerwały swoje ciąże.

Wszystkie wydarzenia organizowane podczas trasy objazdowej mają na celu rozwinięcie świadomości społecznej na temat praw reprodukcyjnych kobiet oraz walki o dostęp do bezpiecznej aborcji.

Trasa Aborcyjnego Patrolu

Kiedy? Co? Gdzie?
6 lipca (od 10:00) Konferencja prasowa Warszawa, Pomnik Syreny nad Wisłą (gen. Smitha Pattona)
7 lipca Aborcyjny Patrol Gdynia
8 lipca Aborcyjny Patrol Sopot
9 lipca Aborcyjny Patrol Gdańsk
10 lipca Aborcyjny Patrol Krynica Morska i Sztutowo
11 lipca Aborcyjny Patrol Stegna

Zdjęcia z eventu

Fotorelację z aborcyjnego patrolu znajdziecie na naszym facebooku.