Przejdź do treści

Co zrobić przed rozprawą Justyny?

Naszej przyjaciółce grożą 3 lata więzienia za wsparcie w aborcji. Potrzebujemy twojej pomocy, bo wyrok w tej sprawie wpłynie na realny dostęp do aborcji. Zostało mało czasu dlatego prosimy Cię – zrób 3 rzeczy – każda zabierze ci mniej niż 3 minuty – słowo honoru.

1. Nagłośnij sprawę – napisz do swojej ulubionej influencerki

Wejdź na jej instagram lub fejsa, możesz wysłać jej maila – to dobra okazja, by dorzucić od siebie coś miłego!

Napisz, że zależy ci na bezpiecznej aborcji w Polsce i że liczysz na nią, że będzie wraz z Tobą brała udział w tej walce.

Hej! Wiemy, że pisanie do sław może być trudne, dlatego mamy dla Ciebie gotowiec – kopiuj wklej i wyrobiłaś się w mniej niż minutę.

Cześć! Aborcyjny Dream Team zachęcał do tego, by odezwać się do osób z internetu które się lubi i szanuje… więc piszę do Ciebie! ❤ W ten piątek, za pomoc w aborcji, rozprawę będzie miała Justyna z ADT i chciałabym byśmy głośno wstawiły się za tą kobietą, która od 16 lat pomaga nam w aborcjach! 🔥 Jeśli możesz, to wrzuć proszę info o sprawie na swoje social media! Jbc. więcej info jest na: adt.pl/news/jak-justyna/ 

2. Sprawdź jaki masz dojazd pod sąd!

Wejdź na jakdojade.pl i zobacz czy dasz radę przyjechać w ten piątek o 9:30, by wspierać Justynę na Poligonowej 3 (Praga południe).

Na demonstrację przyjdź ze swoimi koleżankami – będzie wam łatwiej wstać z łózka (i raźniej).

3. Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj Aborcyjny Dream Team w ich pracy. Może ustawisz sobie comiesięczne wsparcie w wysokości 10 zł, albo wolisz wesprzeć kogoś jednorazowo?

Dyszka w miesiącu i kumpela ma aborcję? Cool!