Przejdź do treści

Ocalone.org

Czyli tak zwana "strona życia", jest niczym innym, jak pobocznym projektem Fundacji Pro - prawo do życia - naczelnej grupy przeciwników aborcji.

Na stronie wita nas chwytliwy tekst o "wspólnym rozwiązywaniu problemów". Szybko jednak staje się jasne, że jedynym rozwiązaniem, które oferuje "organizacja", jest... poród.

Nie trzeba daleko przewijać strony, by natknąć się na pierwsze anty-aborcyjne hasła w stylu "aborcja nie jest rozwiązaniem", "to nie ciąża zagraża twojemu zdrowiu, tylko choroba". I tym samym, proszę państwa, mamy do czynienia z kolejną "organizacją" mającą w poważaniu zdrowie osób ciężarnych. Ocalone.org próbują przekierować osoby w ciążach z wadami embriopatologicznymi do swoich "specjalistów" na badania prenatalne - byle by doszło do porodu.

Strona Fundacji Pro oferuje puste porady dla ofiar przemocy, z jakiegoś powodu fiksując się na przymuszaniu do aborcji. My o "zmuszaniu do aborcji" mamy rozbudowany tekst.

Poradami na trudną sytuację życiową i finansową ciężarnej stanowi poinformowanie o istnieniu 500+ czy możliwość założenia zrzutki...

Jeżeli zaś osoba ciężarna (słowami samej fundacji) "nie chce tego dziecka", to Fundacja przekonuje, jakoby procedura adopcyjna w Polsce miałabyć prosta, a Fundacja we wszystkim mogła pomóc. Założyć można, że pomoc ta nie jest szczególnie wyrafinowana, ale hej, dziecko urodzone, po problemie.

Generalnie nikt, kto potrzebuje wsparcia w trudnej sytuacji i oczekuje konstruktywnej porady tu jej nie otrzyma.