Przejdź do treści

Opinie o poronne.org dowodzą, że strona wyłudza pieniądze i nie pomaga w aborcji

Dostajemy od Was wiadomości z opiniami o poronne.org, z których wnioskujemy, że handlarze tabletkami poronnymi znaleźli kolejny łatwy sposób na zarobek kosztem osób w niechcianych ciążach.

Uważaj na stronę poronne.org!

Ważne

  • Strona poronne.org nie oferuje pomocy w przerwaniu ciąży
  • Opinie o poronne.org dowodzą, że wyłudzają oni pieniądze
  • Jeśli skorzystałaś z usług poronne.org twoje dane osobowe mogą przedostać się w ręce policji, a ty możesz być przesłuchana w ich sprawie
  • Przerwanie własnej ciąży w polsce jest legalne – konsekwencje prawne grożą nie tobie, a jedynie nieuczciwym handlarzom
  • Zaufanym i bezpiecznym źródłem tabletek poronych jest womenhelp.org.
  • Aktualizacja: ci sami oszuści działają teraz pod nowymi domenami: wolnekobiety.net oraz aborcja-legalnie.pl.

Strona poronne.org pobiera 320 złotych za przesłanie linka do strony Women Help Women na której wypełniacie prawdziwą konsultację w celu otrzymania leków.

U nas otrzymacie ten link za darmo: womenhelp.org

Wszystko jest tak zorganizowane, żeby osoby szukające tabletek miały fałszywe przekonanie, że płacąc podwójną darowiznę wspierają organizację poronne.org „pomagającą w aborcjach” – to nieprawda – poronne.org w żaden sposób nie pomagają w aborcjach.

Jak strona poronne.org wprowadza w błąd?

Strona wygląda bardzo profesjonalnie, jest nawet adres holenderskiej kliniki i uśmiechnięte twarze personelu medycznego. To wszystko ma wzbudzić zaufanie.

Poza tym na stronie pojawia się duża ilość informacji związanych z aborcją, która ma sprawić, że znajdzie się ona wysoko w wynikach googla pomimo, że faktycznie, nie oferuje żadnej pomocy.

Informacje „konsultacjach online” na stronie poronne.org nie są wcale konsultacjami z lekarzem – to godziny „pracy” tych oszustów.

Dlaczego jest to złe?

Wyobraźmy sobie sytuację, że spóźniasz się na pociąg, nie masz biletu. Wbiegasz na stację i widzisz człowieka ubranego w strój sugerujący, że pracuje dla kolei. Trzyma on tabliczkę z napisem „bilety pkp”. Podchodzisz z pytaniem o bilet, a on pobiera od Ciebie 100 złotych za powiedzenie „kasa jest prosto i na lewo”. Potem okazuje się, że ten człowiek wcale nie jest pracownikiem PKP, tylko się za niego podawał.

Ostrzegamy Was przed poronne.org, bo korzystając z ich serwisu narażacie się na oszustwo i utratę pieniędzy.

Jakie są zaufane źródła tabletek aborcyjnych z dobrymi opiniami?

Sprawdzonym i zaufanym źródłem tabletek jest

  • Aborcja Polska – „Women Help Women” pod adresem: womenhelp.org

Aby zamówić leki z powyższych stron wystarczy wejść na ich strony i wypełnić konsultację. Dostęp do stron jest darmowy, nie ma potrzeby płacenia pośrednikom. Płacenie pośrednikom nie sprawi, że tabletki będą bezpieczniejsze, czy przyjdą szybciej.

Dlaczego ludzie ufają serwisowi poronne.org?

Wiemy, że dla wielu osób polskie serwisy brzmią wiarygodniej od zagranicznych stron. Dodatkowo obiecują też szybszą dostawę, a aborcja to jest pilna sprawa – jednak korzystanie z ich usług nie przyspiesza otrzymania tabletek. Warto zamówić tabletki z zagranicznych, feministycznych serwisów czyli Women Help Women.

️Poronne.org mogą przekazać twoje dane policji

Dlaczego lepiej zamówić leki aborcyjne z feministycznych zagranicznych serwisów i poczekać kilka dni na przesyłkę?

Bo w ten sposób chronisz swoje dane osobowe i siebie przed kontaktem z policją

Jeśli handlarz zostanie zatrzymany przez policję, to fakt, że się z nimi kontaktowałaś może być wykorzystany w trakcie śledztwa, a Ty wezwana na policje w charakterze świadka.

WAŻNE: nic Ci nie grozi. Przerwanie własnej ciąży nie jest w Polsce przestępstwem.

Czego nie oferują poronne.org co jest standardem przy zamawianiu tabletek poronnych?

Poronne.org nie ma żadnego doświadczenia w aborcji, a organizacje feministyczne takie jak Women Help Women mają dziesięciolecia doświadczenia faktycznego przeprowadzania aborcji. Kiedy oszuści z poronne.org są anonimowi, to działaczki organizacji feministycznych zapraszane są na międzynarodowe konferencje lekarzy w roli ekspertek oraz współpracują z ambasadami europejskich państw.

Gdy korzystasz ze wsparcia womenhelp.org najpierw wypełniasz konsultację medyczną, dzięki czemu lekarka wie, na co zwrócić uwagę.

Przesyłka pomimo pandemii na pewno do Ciebie dojdzie, z reguły zajmuje to około 7 dni, czasem wydłuża się do 14.

Darmowe tabletki aborcyjne

Sugerowana wysokość darowizny na rzecz organizacji Women Help Women to 75 euro, ale jeśli nie dysponujesz takimi funduszami to możesz poprosić o obniżenie kwoty.

„Szukam tabletek wczesno-poronnych”

Gdy zobaczysz post w Internecie osoby szukającej leków do aborcji odeślij ją od razu do nas i napisz jej, żeby usunęła post bo może dostać wiadomości od przeciwników aborcji oraz jej rodzina czy znajomi mogą zostać poinformowani o tym, że planuje przerwać ciąże.

Jak nie dać się oszukać?

Wiemy, że kuszące jest kupienie leków, które może dostać tego samego czy następnego dnia, ale kupując leki z ogłoszeń internetowych narażamy się na oszustwo. Jeśli handlarz zostanie zatrzymany albo wobec niego będzie prowadzone postępowanie, to nasze dane są gołe, a my jesteśmy wzywane na świadka.

Leki aborcyjne, zestawy poronne czyli mifepristone i misoprostol nie powinny kosztować więcej niż równowartość 120 euro (480 zł), jeśli kosztują więcej, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś chce na nas zarobić albo nas oszukać.

Nazwa RU 486 wychodzi z użycia, jeśli ktoś próbuje Ci sprzedać środek o tej nazwie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że chce Cie naciągnąć.

Jeśli jednak decydujesz się zamówić leki z innych serwisów niż Women Help Women, to zachowaj czujność. Poproś osobę sprzedającą leki o wysłanie Ci zdjęcia leków, najlepiej ze zdjęciem dzisiejszej gazety, czy czegoś co zawiera dzisiejszą datę.

Ponadto zamów przesyłkę w taki sposób, by móc ją otworzyć przy kurierze i sprawdzić zawartość. Kurier nie będzie dociekał, a ty możesz uniknąć oszustwa. Jeśli handlarz tabletkami będzie wzbraniał się przed takim rozwiązaniem – powinno to wzbudzić twoją czujność.

Do bezpiecznej aborcji farmakologicznej do 12 tygodnia ciąży wystarczy zestaw 1 tabletka mifepriston + 4 tabletki misoprostol, lub 12 tabletek misoprotolu. Metody te różnią się skutecznością i sposobem zażycia. Jeśli handlarz twierdzi, że dostaniesz zestaw to powinnaś zwrócić uwagę na instrukcje i ilość leków.

Mifepriston nie powinien być nigdy wycięty z blistra – jeśli zauważysz, że tabletka mife jest wyraźnie wycięta, to znaczy, że najpewniej dostałaś tabletkę placebo.

Jeśli handlarz twierdzi, że wysyła Ci zestaw 1 mife i 12 miso, to najpewniej próbuje Cię oszukać, że sprzedaje zestawy, podczas gdy dysponuje tylko misoprostolem. Przy samym misoprostolu aborcja farmakologiczna jest możliwa, ale procedura zażywania leków jest inna. Skontaktuj się z nami jeśli jesteś w tej sytuacji.

Nie daj się zastraszyć handlarzowi

Osobie kupującej lek na własny użytek nie grozi odpowiedzialność karna. Karana jest sprzedaż leków poza apteką, ale kara grozi osobie sprzedającej – czyli nieuczciwemu handlarzowi.

Osobie przerywającej własną ciążę do 22. tygodnia nie grozi odpowiedzialność karna – nieuczciwy sklep z tabletkami poronnymi nie ma czym cię szantażować.

Jeżeli masz wątpliwości, czy trafiłaś na zaufane źródło leków skontaktuj się z nami. Możesz też zadzwonić do Aborcji Bez Granic na numer +48 22 29 22 597 lub napisać na polskim forum aborcyjnym Kobiety w sieci pod adresem www.maszwybor.net.

Dostałaś/eś wezwanie na przesłuchanie w związku z tabletkami? Wesprzemy Cię w tych i innych kwestiach. Odpowiemy na pytania i wątpliwości, w razie konieczności poprowadzimy Twoją sprawę.

Przypominamy o poradach prawnych: możesz napisać maila na [email protected] a nasze prawniczki się z Tobą skontaktują

Naszą siłą jest współpraca, siostrzaństwo i radykalna empatia – pamiętaj – nie jesteś sama!