Przejdź do treści

Oszuści kontratakują! wolnekobiety.net oraz aborcja-legalnie.pl to strony twórców poronne.org!

Ostrzegamy przed nową działalnością znanych oszustów, którzy stworzyli fałszywą stronę poronne.org. Naciągacze próbują teraz oszukiwać jeszcze więcej osób, za pomocą nowych stron: WolneKobiety.net i Aborcja-Legalnie.pl.

Na czym polega oszustwo?

Podobnie jak wcześniej, te strony nie oferują rzeczywistej pomocy w przerwaniu ciąży. Działalność osób stojących za poronne.org polagała na wyłudzaniu pieniądze od osób w potrzebie, obiecując im sprzedarz tabletek aborcyjnych, a swoje "klientki" po wpłacie, odsyłali do innych organizacji.

Strona wolnekobiety.net obiecuje "Tabletki poronne (zestaw poronny 8+1)" za 685,00 zł, a aborcja-legalnie.pl "Tabletki poronne zestaw 12+2 (najskuteczniejszy zestaw)" za 639,00 zł.

Po dokonaniu zakupu oszuści wysyłają ofiarom... link do strony Women Help Women - która zajmuje się wysyłką tabletek aborcyjnych. Jednak ten sam link można uzyskać za darmo, odwiedzając bezpieczne źródło tabletek poronnych na womenhelp.org.

Sugerowana darowizna (organizacja ma możliwość obniżenia ceny zestawu) za tabletki aboryjne od WHW wynosi jedynie 75 euro - czyli około 330 zł.

Oszukane osoby, by w kołcu otrzymać tabletki, muszą wydać ponad 1000 zł!

Women Help Women, prawdziwa organizacja od której zamówisz tabletki aborcyjne, nie ma nic wspólnego z oszustami.

Czemu ludzie nabierają się na oferty oszustów?

Oszuści zaaranżowali swoje strony w sposób, który ma przypominać prawidziwe sklepy online. Kopiują oni również informacje o aborcji z innych stron, by prezentować się profesjonalnie. Ponadto bycie w niechcianej ciąży jest źródłem stresu, który może utrudnić podejmowanie racjonalnych decyzji.

Jak uniknąć oszustwa?

Aby uniknąć oszustwa, warto korzystać bezpośrednio z zaufanych źródeł tabletek aborcyjnych, takich jak Women Help Women, które mają doświadczenie, rekomendacje innych organizacji jak i zaufanie środowiska medycznego.

Pamiętaj, że płacenie pośrednikom nie sprawi, że tabletki będą bezpieczniejsze ani szybciej dostarczone.

Nie daj się zwieść obietnicom "szybkiego dostępu" do tabletek aborcyjnych. Kupując leki z nieznanych źródeł w Internecie, narażasz się na oszustwo. A jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z aborcyjnymi pewniakami - organizacjami takimi jak Aborcja Bez Granic, które mogą udzielić Ci rzetelnych informacji i wsparcia.