Przejdź do treści

Nasza Justyna – Kandydatka do trzech prestiżowych nagród!

Nadchodząca jesień przynosi niesamowite wieści! Justyna Wydrzyńska, niezwykła kobieta o ogromnym sercu, została nominowana do aż trzech prestiżowych nagród, co stanowi niezwykłe wyróżnienie dla jej nieustępliwej pracy w walce o dostępną aborcję.

Nominacja do Nagordy Sacharowa

Po pierwsze, możemy z dumą ogłosić jej nominację do prestiżowej Nagrody im. Sacharowa „Za wolność myśli”. Ta niezwykła nagroda jest przyznawana jednostkom i organizacjom, które w szczególny sposób wykazały się w walce o prawa człowieka i wolność. Justynę zgłosiła do tego zaszczytnego grona partia The Left. W tym roku postawili oni na aktywistki, które stanowczo działają na rzecz realnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji jako fundamentalnego prawa człowieka. To ogromne uznanie dla jej zaangażowania i pracy.

Nominacja do Nagrody Havla

Kolejną znaczącą nominacją jest Nagroda Praw Człowieka im. Vaclava Havla. Ta prestiżowa nagroda została ustanowiona przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy, Bibliotekę Václava Havla oraz Fundację Karta 77 i jest przyznawana corocznie za wyjątkowy wkład w dziedzinie obrony praw człowieka.

Nominacja do Warszawianki Roku

Jednak to nie koniec niespodzianek! Justyna została także nominowana do tytułu "Warszawianki Roku". To ogromne wyróżnienie dla niej i jednocześnie dowód na to, jak jej praca i oddanie wpłynęły na społeczność Warszawy. To dla nas ogromne zaskoczenie, ale także ogromna radość, że jedna z nas jest nominowana razem z dziewięcioma innymi niesamowitymi kobietami do tego tytułu!

Na Justynę możecie zagłosować na stronie plebiscytu!

Kiedy zaczynałyśmy naszą działalność kilka lat temu, nie przewidziałyśmy, że pomaganie w aborcjach będzie kiedykolwiek przyczyną nominacji i nagród. Jednak właśnie teraz potrzebujemy Waszego wsparcia. Głosujcie na Justynkę, jeśli chcecie uhonorować jej 17 lat poświęconych pomaganiu w aborcjach. Tysiące z Was miało swoją aborcję właśnie z pomocą Justyny, i teraz możecie podziękować jej za to, oddając na nią swój głos.

Skąd tyle nominacji?

W przyszłym roku spodziewamy się prawdopodobnie procesu apelacyjnego, w którym sąd będzie orzekać, czy Justyna jest "winna udzielenia pomocy w aborcji". Wasze głosy i potencjalna wygrana w konkursie na Warszawiankę Roku będą ogromnym wsparciem dla niej w tych trudnych chwilach.

Mamy nadzieję, że dołączycie do nas i oddacie swój głos na Justynkę. Możecie to zrobić do 10 listopada na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl. Wasze wsparcie jest dla nas nieocenione, i razem możemy uczynić ten rok niezapomnianym dla Justyny!