Przejdź do treści

Aktualności

Ania, której pomogła Justyna, opowiada swoją CAŁĄ historię.

W imieniu Ani (a także swoim) dziękujemy Wam za niesamowity odzew i wsparcie. Popularność wywadu dla oko.press, którego udzieliła Ania zaskoczył nawet nas. Bardzo cieszymy się, że wspólnie zmieniamy dyskurs o aborcji w Polsce. Ania zdecydowała się też opowiedzieć swoją historię zagranicznej prasie, której pełna publikacja już niebawem.

Postanowiłyśmy podzielić się z Wami tekstem, na podstawie którego możecie opracować własne artykuły, nie naruszając praw oko.press.

Czy aborcja powinna być za darmo?

Większość osób, które szanują prawo do aborcji, zapewne zgodzi się, że przerywanie ciąży powinno być objęte świadczeniami Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak jest również teraz - zabieg aborcji jest świadczeniem zdrowotnym gwarantowanym przez NFZ, tylko... bardzo trudno dostępnym.

Kto zmusza kobiety do aborcji?

Zdaje się, że środowisko przeciwników aborcji znów toczy walkę z własnymi fantazjami. Z jakiegoś powodu wciąż chwytają się argumentacji jakoby wspieranie dostępu do aborcji stanowiło prostą drogę do "sytuacji, w której będzie się zmuszać kobiety do przerywania ciąży". Skąd ten pomysł?

Czy 12. tydzień to już za późno na aborcje?

Wiele osób, które uważają, że aborcja w pierwszych tygodniach ciąży jest w porządku, zatrzymuje się gdy słyszy: "14., 13., 12. tydzień", "drugi, trzeci trymester" czy "7., 6. miesiąc ciąży".

Dlaczego? Czy 12 tydzień drastycznie różni się od 11? Czy decyzja o aborcji pod koniec piątego miesiąca jest kompletnie inną decyzją niż ta podjęta w połowie szóstego? Rozmawiając na te tematy słyszymy czasem odpowiedź: "no ale to już późna ciąża...". Skąd wzięła się ta koncepcja i jak to jest z tymi tygodniami naprawdę?

Wlepa w barwach klubu Legia z napisem - Solidarne z Łobuzkami

Wspieramy Legionistki!

Nikt nie zmusi Legionistki do donoszenia!

W ciągu ostatnich lat media i politycy coraz częściej, jawnie, próbują zastraszyć kobiety chcące przerwać własne ciąże: a to tymi co zawsze, a to wmawiając im, że nie mogą same o sobie decydować, a to próbując zaostrzyć prawo.

Dlatego jesteśmy tutaj dla was – ponieważ między dziewczynami panuje zgoda.

Nie bój się smutnych panów

Przerwanie własnej ciąży jest w 100% legalne i nie daj się okłamać żadnemu smutasowi.

  • Możesz zrobić to w Polsce za pomocą tabletek do aborcji farmakologicznej, to najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna metoda.
  • Możesz posiadać przy sobie tabletki aborcyjne/poronne na własny użytek i nikomu nic do tego.
  • Możesz zrobić to za granicą (pomożemy ci w organizacji wyjazdu).

Wszystkie łobuziary mają nasze wsparcie

Oprócz materiałów na naszej stronie znajdziesz wsparcie na forum maszwybor.net oraz na infolinii Aborcji Bez Granic abortion.eu/pl/ - jej numer to +48 22 29 22 597.

Legionisto!

Wpieraj dziewczyny: czy to partnerkę, żonę czy koleżankę nie gorzej niż wspierasz swój klub – z szacunkiem do ich decyzji.

ADT ACAB

Corinne Ellemeet przemawia w Holendersim parlamencie.

Aborcja dla Polek przez telekonsultacje: propozycja holenderskiej Zielonej Lewicy

6 marca Corinne Ellemeet, posłanka GroenLinks, zaprezentowała nowy projekt, jaki z ramienia swojej partii pcorzedstawi rządowi Holandii. Zakłada on możliwość wysyłania tabletek aborcyjnych do Polski w ramach telemedycyny. Po konsultacji medycznej tabletki byłyby wysyłane pocztą.

Czy już niedługo będzie można zamówić tabletki aborcyjne z Holandii?