Przejdź do treści

Aktualności

Kinga Jelińska przemawia na konferencji FIAPAC - w tle duży ekran z napisem - Abortion Here, There and Everywhere.

Aborcyjny Dream Team zaproszony na konferecję FIGO

Jesteśmy na konferencji FIGO (eng. Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa) - największej międzynarodowej sieci ginekologiczno-położniczej. W tym roku odbywa się ona w Paryżu. Jest tu ponad 8 tysięcy ginekologów i ginekolożek z całego świata!

Poproszono nas o przygotowanie wystąpień o rzeczywistym dotępie do aborcji i jego ograniczaniu m.in. w Polsce. Mówiłyśmy więc o pomaganiu w aborcjach ale i o sprawie Justyny. Wkładałyśmy też kij w mrowisko zadając nie zawsze wygodne pytania personelowi medycznemu.

Za parę dni weźmiemy udział w treningu z metod aborcji w drugim i trzecim trymestrze - niestety oprócz nas nie ma tu żadnego lekarza ani lekarki z Polski.

„Odkrycie” metody wykrywania środków aborcyjnych: nie ma o co się bać

Podstawowe informacje

Czy to prawda, że polscy naukowcy* opracowali metodę na wykrywanie mifepristonu i misoprostolu w krwi płodu i osoby w ciąży?

TAK.

Czy jest się czego bać na ten moment?

Naszym zdaniem NIE.

Czy mamy prawo być wkurwione?

TAK. Ten bubel naukowy został sfinansowany z pieniędzy publicznych pod rządami ludzi, którzy nienawidzą kobiet.

Aborcyjny Dream Team na Kongresie Kobiet

Nie może być Kongresu Kobiet bez panelu o aborcji, jednej z kluczowych kwestii w walce o prawa kobiet. W oficjalnym rozkładzie Kongresu takiego wydarzenia nie było, postanowiłyśmy więc działać na własną rękę i stworzyć tę przestrzeń, która jest przecież niezbędna - nie ma feminizmu bez aborcji!

Skandaliczna reakcja KO: próba uciszenia Jany Shostak

Wczoraj Jana Shostak stanęła otwarcie przed opinią publiczną i podzieliła się historią swojej aborcji, wyrażając jednocześnie przekonanie, że aborcja powinna być dostępna przez cały okres ciąży, jeśli osoba tego potrzebuje. To wyjątkowo odważne wystąpienie - Jana wypowiedziała się w imieniu wielu kobiet, które często nie mają możliwości opowiadania o swoich doświadczeniach.

Dziś jednak dowiedziałyśmy się, że Jana straciła swoje miejsce na liście KO do sejmu.

Nominowany przez Andrzeja Dudę generał pozycji. Karykatura policjanta z doklejonym nosem i peruką klauna.

Policja uratuje cię przed... lekami rekomendowanymi przez WHO?

Funkcjonariusze policji zapierają się, że nieludzkie potraktowanie Joanny z Krakowa było z ich strony adekwatnym przejawem troski. Terror, który sprowadzili na kobietę szukającą pomocy medycznej uzasadniają donosem lekarki, która łamiąc tajemnicę lekarską poinformowała nie tylko o podejrzeniu próby samobójczej, ale również o zrobionej przez Joannę aborcji.

Biały napis - Czarna Lista - na czarnym tle.

Poradnik: jak uniknąć oszustwa szukając aborcji?

Oszustów oferujących rzekome wsparcie w aborcjach i pozyskiwaniu tabletek aborcyjnych jest coraz więcej. Ostrzegamy o nich na bierząco w aktualnościach i zbieramy ich na tzw. czarnej liście.

Ale nie zawsze jesteśmy w stanie ostrzec cię przed najnowszymi czy mało znanymi zagrożeniami. Dlatego napisałyśmy ten poradnik - dzięki niemu sama będziesz w stanie rozpoznać oszusta. Chcemy, żeby każda z was samodzielnie, świadomie i bezpiecznie mogła zweryfikować znalezione w internecie oferty.

Donald Tusk w tle logo PO oraz flaga Polski.

Donald Tusk: Kompromis aborcyjny był czymś wyjątkowo pozytywnym. - Czy to prawda?

11 maja 2023, na wystąpieniu politycznym w Sulejowie, Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej wypowiedział następujące słowa:

Kompromis aborcyjny był w sensie politycznym czymś wyjątkowo pozytywnym, bo pozwalał równocześnie na stosowanie aborcji wtedy kiedy ona była z różnych powodów wyborem, zawsze bardzo trudnym, kobiety i równocześnie nie nadużywano aborcji jako środka antykoncepcyjnego, tak jak było za czasów komunizmu [...].

Jeśli mówię o potrzebie podjęcia decyzji która oddaje kobiecie decyzje, to nie mowie ze jestem zwolennikiem aborcji jako takiej. [...] Nie ma czegoś takiego jak przyszła matka, która jest politycznym zwolennikiem aborcji.

[...] Państwo musi zrobić wszystko żeby nie było społecznych powodu dla których kobieta by podjęła taka decyzje. Jeśli mówimy o aborcji to ja mówię o tych sytuacjach gdzie aborcja pozwala uniknąć tragedii: zdrowotnych, śmierci matki, urodzenia dziecka które nie ma szansy na przeżycie albo to zagraża zdrowiu matki.

Sprawdzamy wypowiedź Donalda Tuska